انواع مختلف مخازن و کاربرد آن ها
امتیازدهی

مخزن‌ها در تصفیه فاضلاب

مخزن به ظروفی گفته می‌شود که از آن‌ها برای کاربرد‌های مختلفی از جمله انبارکردن مواد، مایعات و سیالات استفاده می‌شود. مخازن باید استحکام کافی داشته باشند و جلوی ورود هر گونه ماده خارجی به داخل را بگیرند. این امر کمک می‌کند تا مواد داخل مخازن از آلاینده‌ها در امان بمانند و یا حتی در زمانی که مواد داخل مخازن مخرب هستند، محیط از آسیب این مواد در امان بماند. وظیفه اصلی مخازن در واقع انبار و ذخیره کردن مواد به حالتی است که هم محیط از این مواد و هم مواد داخل مخازن از محیط در امان باشند.
فهرست مطالب

مخزن نگهداری سیالات و تجهیزات می‌توانند در هر صنعتی کاربرد داشته باشند. از جمله صنایعی که می‌توانند از مخازن استفاده کنند، می‌توان به صنایع پتروشیمی که از مخازن برای نگهداری گاز، نفت و… استفاده می‌کنند نام برد تا صنایع تصفیه آب و پساب که از مخازن برای نگهداری آب تا سپتیک تانک و مخازن ذخیره پساب استفاده می‌کنند، اشاره کرد.

یکی از کاربرد‌های مخازن که از مهم‌ترین کاربرد‌های آن نیز هست، ذخیره سازی آب برای هزاران نفر، یا ذخیره‌سازی آب برای ساختمان‌ها و… در سراسر جهان است. در سراسر جهان، جوامع مزایای بی بدیلی از داشتن مخازن با کیفیت از جمله عدم تعمیر و نگهداری معمولی بدون آسیب دیدن مخازن را متوجه شده‌اند.

قیمت مخزن نگهداری ساخت گروه صنعتی پرو تانک
در سراسر جهان، جوامع مزایای بی بدیلی از داشتن مخازن با کیفیت از جمله عدم تعمیر و نگهداری معمولی بدون آسیب دیدن مخازن را متوجه شده‌اند.

مخازن شرکت پروتانک با بالاترین کیفیت و مقرون به صرفه‌ترین مخازن، راه حل‌های ذخیره آب را برای همه جوامع و کاربرد‌ها ارائه می‌دهد که منجر به افزایش درخواست‌ها و سفارشات از صنایع مختلف شده است.

برخی از مزایای مخازن ذخیره آب شرکت پروتانک عبارتند از:

 • چرخه عمر حداقل ۶۰-۸۰ ساله اثبات شده و با نیاز به نگهداری کم (نیازی به شرایط خاص برای نگهداری نیست).
 • ابعاد انعطاف‌پذیر و سفارشی بر اساس سفارشات مشتری و بهینه‌سازی آن برای صنایع مورد استفاده
 • استفاده از تجهیزات ضدعفونی‌کنندگی آب با کارایی بالا در صورت تمایل مشتری برای نیازهای ضد‌عفونی‌کنندگی آب موجود در تانکرها
 • مقاومت این مخازن در برابر نشتی آب و یا ورود مواد خارجی از محیط به داخل آن
 • قابلیت اطمینان برای حداقل وقفه های خدمات و هزینه‌های نگهداری
 • هر مخزن ذخیره‌سازی مجموعه‌ای منحصر به فرد از شرایط طراحی و تجهیزات را ارائه می‌دهد.
 • مدیران شرکت انعطاف‌پذیری تقریباً نامحدودی را برای پاسخگویی به خواسته‌های خاص پروژه شما در شرکت پروتانک فراهم می‌کنند.
 • طراحی‌های انعطاف‌پذیر ما انواع مختلفی از شرایط و پارامتر‌ها را در خود جای داده است.

از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

[irp posts=”2184″ name=”تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب”]

ویژگی‌های انواع مخازن ذخیره و نگهداری سیالات گوناگون

دفنی یا غیر دفنی بودن منبع

قیمت و خرید انواع مخزن نگهداری پرو تانک

مخازن ممکن است به طور جزئی یا کامل دفن‌شده و برای مقاومت در برابر بالا آمدن هیدرواستاتیک در مناطق مستعد سیل طراحی شده باشند. تیم ما در زمینه طراحی و ساخت مخزن در مناطق مستعد زمین لرزه، شرایط خاک نرم، آب و هوای بسیار بارانی و در اندازه‌های گسترده دارای تخصص دیرینه‌ای است.

انواع مخزن نگهداری آب بر اساس شکل

نوآوری‌هایی در مخازن ایستاده شرکت پروتانک استفاده می‌شود که آن‌ها را به یک راه‌حل برجسته برای جوامعی که نیاز به ذخیره آب قابل اطمینان و با نگهداری کم دارند، تبدیل کرده است. مخازن ایستاده همچنین در مکان‌هایی با تراکم افراد زیاد یا در جوامعی که به دنبال تهیه آب مورد نیاز خود هستند، ساخته می‌شوند.

مخازن مسطح ذخیره سیالات

این مخازن بر‌خلاف بسیار از مخازن که از سقف‌های گنبدی برخوردار هستند،‌ سقف صافی دارند. در حالی که سقف گنبدی مقرون به صرفه‌ترین راه‌حل پوششی را ارائه می‌دهد. گزینه‌های سقف تخت با شیب کم که با ستون پشتیبانی می‌شود،‌ یکی از راه حل‌ها برای استفاده بیشتر از فضا است.

استفاده از منابع جهت تصفیه فاضلاب

مخازن تصفیه پساب قابل اطمینان، کارآمد و مقرون به صرفه هستند. از سال ۱۳۸۷، شرکت پروتانک در حال ساخت مخازن با بالاترین کیفیت، مخازن قابل اطمینان برای تصفیه فاضلاب و مخازن فرآوری فاضلاب، به مراکز مربوطه و صنعت خصوصی ارائه کرده است. مخازن تصفیه فاضلاب شرکت پروتانک از روش‌های مختلفی برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌کنند.

ساده‌ترین فرآیند تصفیه فاضلاب که در این شرکت طراحی می‌شود، سپتیک تانک‌ها هستند که در ادامه همین متن به آنها پرداخته خواهد شد. مخازن این شرکت در عین حال که کیفیت و کارایی بالایی دارند، بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. با خرید این مخزن این اطمینان را داشته باشید که حداقل برای ۸۰ سال این مخازن برای شما کارایی دارند.

فروش انواع مخزن نگهداری سیالات گوناگون
مخازن تصفیه پساب قابل اطمینان، کارآمد و مقرون به صرفه هستند.

ذخیره سازی مایعات LNG و کرایوژنیک

یکی از کاربرد‌های مخازن در صنایع پتروشیمی و گاز، استفاده از مخازن برای ذخیره گاز طبیعی مایع (LNG) به صورتی است که خطری برای افراد و جوامع ایجاد نکند. در این نوع از مخازن محصول برودتی ذخیره‌شده در تماس مستقیم با دیواره مخازن به کار برده شده است.

از این مخازن می‌توان برای ذخیره‌سازی گاز‌های مایع یخچال (RLG)” نیز استفاده کرد. مخازن تولید‌شده که برای ذخیره مایعات دیگر در دما‌های پایین نیاز به ذخیره دارند مانند آمونیاک، بوتان، پروپان، اتان، اتیلن و پروپیلن برای ایده‌آل بودن سیستم از همین دستگاه‌های بردوتی استفاده کرده است.

مخازن ذخیره سازی در محیط سرد، دارای ماده‌ای متنوع با ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند راه‌حل‌های ایمنی را برای ظروف ذخیره سازی برودتی و سیستم‌های محافظ ارائه دهند. استفاده از این مخازن خنک کننده برای کاربرد‌های دمای پایین طیف گسترده‌ای از گزینه‌های مفهومی را به طراحان ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مخارن شرکت پروتانک و انواع آن ها با مشاوران این شرکت تماس حاصل فرمایید. در شرکت پروتانک هدف ارائه خدمات مختلف با کمترین هزینه‌ها به مشتریان گرامی است. این شرکت از سال ۱۳۸۷ شروع به کار کرده و اکنون در تولید با کیفیت‌ترین مخازن نگهداری سیالات فعالیت دارد.

ذخیره انرژی گرمایی در سیستم‌های خنک‌کننده

مخازن ذخیره انرژی گرمایی به عنوان مولفه‌های حیاتی در سیستم‌های خنک کننده متمرکز و مراکز داده با ماندگاری طولانی کار می‌کنند. مخازن ذخیره انرژی TES به دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و امکانات دولتی امکان تحقق صد‌ها هزار دلار پس انداز در هزینه‌های انرژی را می‌دهد و در عین حال پایداری و کارایی کلی را افزایش می‌دهد و از عملیات در مراکز مهم محافظت می‌کند.

قیمت، خرید و کاربرد مخازن پروپیلن
مخازن ذخیره انرژی گرمایی به عنوان مولفه‌های حیاتی در سیستم‌های خنک کننده متمرکز و مراکز‌داده با ماندگاری طولانی کار می‌کنند.

انواع مخازن تصفیه آب و فاضلاب

مخزن پلی اتیلن مورد استفاده در صنایع

پلی اتیلن، یکی از مواد پلیمری است که به دست بشر ساخته شده است و از این نوع پلیمر برای ساخت ظروف یک بار مصرف،‌ پلاستیک‌ها، غشاها و… استفاده می‌شود. این پلیمر مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار، ضربه، اشعه فرابنفش، گرما و… دارد. این موضوع پلی اتیلن را برای ساخت مخازن به گزینه‌ای مناسب بدل کرده است.

مخزن پلی اتیلن که از پلیمر پلی اتیلن ساخته شده است و به دلیل همین مقاومت ذکر شده در برابر خوردگی، مقاومت دمایی تا ۱۱۰ درجه سانتی گراد و ارزان و مقرون به صرفه بودن این مخازن، مصرف این مخازن در صنایع بسیار گسترش یافته است. این مخازن برای ذخیره‌سازی هیدروکربن‌های هالوژنه مناسب نیستند.

مخزن اسید پلی پروپیلن

پلی پروپیلن‌ها که به آن‌ها مخزن pp نیز گفته می‌شود،‌ یکی از سری پلیمر‌های مقاوم به دما است و تک واحد‌های سازنده آن پروپیلن هستند. ساختار این پلیمر یک ساختار نیمه بلوری است. پلی پروپیلن از پلی اتیلن مقاوم‌تر است و برای دما‌های بالاتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از آن جایی که از پلی اتیلن گران‌تر است. برای همین در مصارفی که به مقاومت پلی پروپیلن نیاز نیست از مخازن پلی اتیلنی استفاده می شود.

مخزن GRP مقاوم در برابر شرایط جوی گوناگون

مخازنی که در صنایع تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌بایست در برابر اکسایش ناشی از آب و هوا مقاوم باشند. مخزن GRP در مقابل تغییرات دمایی مقاوم است. مخازن GRP به پوشش گالوانیزه نیازی ندارد. مقاومت این مخازن در برابر مواد شیمیایی کم نظیر است.

قیمت مخازن grp ساخت پرو تانک
مخازنی که در صنایع تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌بایست در برابر اکسایش ناشی از آب و هوا مقاوم باشند.

مخزن سپتیک تانک مورد استفاده در تصفیه فاضلاب بهداشتی

سپتیک تانک از لغت تصفیه پساب به روش بی‌هوازی می‌آید و لغت سپتیک دقیقا به محیط بی‌هوازی موجود در سپتیک تانک که توسط باکتری‌های بی هوازی تشکیل شده است اشاره دارد. سپتیک تانک می‌توانند از جنس ‌فایبرگلاس، بتن، پلی اتیلن، پلی اتیلن و پلاستیک باشند.

سپتیک تانک‌ها بر اساس دو روش تصفیه مکانیکی و بی هوازی فعالیت دارند. در این نوع از مخازن سپتیک که در تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کمک تنظیم میزان اکسیژن داخل پساب و داخل مخازن سپتیک، امکان تصفیه بی‌هوازی ایجاد می‌شود. سپتیک تانک‌ها می‌توانند جلوی گرفتگی لوله کاروگیت فاضلاب را بگیرند. از طرفی به تصفیه راحت‌تر پساب به خصوص برای جوامع روستایی که سیستم‌های پیشرفته تصفیه فاضلاب ندارند مناسب باشد.

توجه داشته باشید که اگر مخازن مورد استفاده برای سپتیک تانک بتنی شما مناسب نباشد و یا نتواند جلوی نشتی فاضلاب به محیط اطراف را بگیرد، می‌تواند باعث آلودگی محیط و خاک‌های اطراف و آب‌های زیر زمینی شود. پس با انتخاب یک مخزن مناسب برای سپتیک تانک، محیط زیست را از آلودگی‌های ناشی از پساب حفظ کنید.

تصفیه فاضلاب مخازن سپتیک
سپتیک تانک‌ها بر اساس دو روش تصفیه مکانیکی و بی هوازی فعالیت دارند.
کاربردهای سپتیک تانک پرو تانک
 • ذرات با ته نشین‌‌شدن در سپتیک تانک پلی اتیلنی می‌توانند از فاضلاب حذف شوند.
 • سپتیک تانک‌ها می‌توانند به عنوان یک سیستم پیش تصفیه مناسب در تصفیه فاضلاب ‌بهداشتی و‌… موثر واقع شوند.
 • یکی از کاربرد‌های سپتیک تانک‌ها متعادل سازی جریان و سرعت فاضلاب و پمپاژ آن است.

مخازن اسید

مخازن اسید همان طور که از نام آن‌ها پیداست برای ذخیره سازی اسید و مواد شیمیایی استفاده می‌شوند. این مخازن می‌توانند از جنس‌های مختلف پلی اتیلن با دانسیته بالا، پلی اتیلن کراس لینک‌شده، کامپوزیت مسلح شده پلیمری و کربن استیل ساخته شده‌باشند.

از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای مخزن اسید مقاومت آن‌ها در برابر خوردگی ناشی از اسید است. از دیگر ویژگی‌های مهم منبع نگهداری اسید، غیر قابل نفوذ بودن آن‌ها نسبت به نور،‌ مقاوم بودن آن‌ها در برابر ضربه،‌ مقاوم بودن آن‌ها در برابر تحمل اسید و همچنین بخارات ناشی از اسیدهای متنوع است.

مخازن استیل و استیل کربن

اولین سری مخازن تولید شده در صنعت مخازن استیل بودند. مخازن استنلس استیل یا همان مخزن از جنس فولاد ضد زنگ هستند. این مخازن برای دارا بودن مقاومت در برابر اکسایش،‌ با یک روکش گالوانیزه پوشیده می‌شوند. این روکش فلز را از زنگ زدگی رها می‌کند.

مخزن استنلس استیل یا مخازن فولاد ضد زنگ مقاومت بسیاری در برابر فشار، وزن، ضربه و‌… دارند. اما مشکل آن‌ها وزن سنگین آن‌هاست. این مخازن به دلیل سنگین بودن قابلیت حمل بدون ماشین‌های سنگین را ندارد.

مشکل دیگر آن‌ها این است که با توجه به گرانی فولاد، این مخازن نیز گران هستند. در نتیجه استفاده از آن‌ها آن هم در حالتی که مخزن ارزان و با کیفیت پلی اتیلن، مخزن پلی پروپیلن و… مقرون به صرفه نیست.

مخازن نگهداری مواد شیمیایی و اسیدی

مخزن نگهداری مواد شیمیایی که بنا بر نام آن‌ها برای ذخیره‌سازی انواع مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از صنایع مورد استفاده هستند. از ترکیبات آهن، کلر و… در صنایع تصفیه آب و پساب به کرات استفاده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های مخازن نگهداری مواد شیمیایی این است که در مقابل خوردگی موادی که در آن ذخیره می‌شود، در برابر ضربه‌ها و فشار‌های محیطی،‌ در برابر بخارات ناشی از مایعات ذخیره‌شده، ‌در برابر نور و حرارت (‌به دلیل مقاوم‌سازی در برابر آتش‌گیری هنگام ذخیره مواد آتش زا) در برابر ورود مواد خارجی و همچنین نشتی و خروج مواد داخلی تانک مقاوم باشند.

مخزن مواد شیمیایی که در صنعت تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار می گیرند فقط برای ذخیره مواد نیستند بلکه برای تزریق آن مواد به سیستم نیز از همین مخازن استفاده می شود. مواد شیمیایی موجود در این مخازن عمدتا با یک سرعت مشخص به آب یا پساب وارد می شوند و به همین جهت باید برای مخازن تصفیه آب و فاضلاب، پکیج های تزریق مواد شیمیایی نیز خریداری کرد. این پکیج ها در برخی از مخزن نگهداری مواد شیمیایی وجود دارند و نیازی به خرید مجزای آن‌ها نیست.

فروش انواع مخازن آهنی ساخت گروه پرو تانک
مخزن نگهداری مواد شیمیایی که بنا بر نام آن‌ها برای ذخیره‌سازی انواع مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات مورد استفاده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

لوله پلی اتیلن فاضلاب

لوله‌های پلی اتیلن از همان پلیمر معروف پلی اتیلن ساخته شده‌اند. پس این لوله‌ها از انعطاف پلی اتیلن، مقاومت در برابر ضربه،‌ فشار، زمین لرزه، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر حرارت و نور برخوردار هستند.

این لوله‌ها می‌توانند به صورت کارآمد به جای لوله استیل استفاده شوند. این لوله‌ها در برابر ترک خوردگی، نشتی و بسیاری از مشکلات مشابه مقاوم هستند. لوله های پلی اتیلن، در مقابل مایعات و ذرات گرد و غبار غیر قابل نفوذ هستند.

پلی اتیلن مورد استفاده در ساخت لوله پلی اتیلن از درجه خوراکی برخوردار است و به همین دلیل حتی اگر به احتمال یک درصد این ماده وارد آب یا پساب شود، هیچ گونه تهدید جدی برای جانداران و انسان‌ها را ایجاد نمی‌کند. لوله‌های پلی اتیلن، به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات و مقاومت ساختاری نسبت به بسیاری از لوله‌ها طول عمر بیشتری دارند و همچنین برای کاربرد‌های مختلف مقرون به صرفه هستند.

لوله فلزی یا استنلس استیل

لوله های فلزی،‌ صد ها سال است که مورد استفاده انسان ها قرار گرفته است. لوله استیل در انواع مختلف صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها اولین بار برای آب رسانی به زمین‌های کشاورزی استفاده شده است. یک روکش گالوانیزه بر روی لوله های فلزی کشیده می شود تا از زنگ زدگی این لوله‌ها در اثر برخورد آب با آن‌ها جلوگیری کند. لوله‌های فلزی، لوله‌های سنگین و گرانی هستند و در جایی که بشود از انواع دیگر لوله استفاده کرد، انتخاب اول استفاده از لوله‌های دیگر است.

اتصالات پلی اتیلنی، فولادی و pvc لوله‌های انتقال سیالات گوناگون

لوله‌های پلی اتیلن از طریق جوش‌های سوکت، الکتروفیوژن و‌ اکستروژن به یکدیگر متصل می‌شود. در این جوش‌ها برای اتصال دو سر لوله GRP، دو سر لوله گرم شده و به هم چسبانده می‌شود. این نوع از جوش‌های مذکور برای اتصال دادن لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر، در صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کل سیستم مورد استفاده از جنس پلی اتیلن باشد.

در صورتی که سیستم مورد استفاده از جنس پلی اتیلن نباشد، ماجرای اتصال دادن لوله‌ها متفاوت است. برای اتصال دادن لوله‌های پلی اتیلنی راه‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم. لزوما نیازی نیست که اتصال بین دو لوله پلی اتیلن از طریق جوش دو سر لوله یا از طریق اتصال‌های پلی اتیلنی باشد.

گاهی اوقات می‌توان از اتصالات استفاده کرد که اینگونه اتصالات برای لوله‌های پلی اتیلنی، بسیار مناسب هستند. اتصالات پی وی سی به درون دو لوله می‌رود و می‌تواند هر دو سر لوله‌ها را به یکدیگر متصل کند. اتصالات فولادی نیز از دیگر اتصالات هستند ولی این نوع از اتصالات برای سیستم های انتقال آب و پساب مناسب نیستند. برخی روش‌های دیگر نیز روش‌های اتصال با پیچ و مهره هستند که مجددا این روش نیز به نسبت روش اتصال پی وی سی و یا جوش‌های مختلف، پیشنهاد نمی‌شود.

مزایای اتصالات پلی اتیلن
 • طول عمر اتصالات پلی اتیلنی در مقایسه با نمونه های فلزی و فولادی و چدنی، بسیار بیشتر است.
 • اتصالات پلی اتیلن می توانند به راحتی به صورت اتصالات سه راهه تولید شوند و این موضوع به تقسیم آب و فاضلاب کمک می کند. در نهایت این نوع از اتصالات برای تصفیه خانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.
 • این اتصالات پلی اتیلن مقاومت در برابر فشار و خوردگی بالایی دارند و از طرفی مقرون به صرفه، ضد خوردگی، و دارای عمر طولانی هستند. این اتصالات به همین دلیل است که در صنعتی تصفیه آب و فاضلاب به کار می روند.
 • اتصالات پلی اتیلن، همگن و یک پارچه هستند. این اتصالات همگن به انتقال راحت سیالات کمک می کنند.
 • اتصالات پلی اتیلن، مانند لوله های پلی اتیلن از وزن پائین تری نسبت به لوله های فولادی و لوله های بتنی و …. برخوردار هستند. این عامل به سهولت حمل، بارگیری و نصب آسان لوله و اتصالات پلی اتیلن کمک می کند.
 • اتصالات پلی اتیلن، در مقابل دمای بسیار پائین مقاومت زیادی دارد که می تواند به تحمل تنش های کششی و فشاری و انعطاف پذیری بالای این اتصالات بینجامد.
 • اتاصلات پلی اتیلنی، مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند. این ویژگی این اتصالات را در برابر فشار های بالاتر  موجود در لوله و اتصالات  پلی اتیلن در هر شرایطی مقاوم و نیاز به خرید تجهیزات ضد ضربه را از بین می برد.
 • اتصالات پلی اتیلن همانند لوله های پلی تیلن در برابر سایش مقاوم هستند.
 • مقاومت اتصالات پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی از جمله محیط های اسیدی و بازی و همچنین بسیاری از محلول ها و مواد شیمیایی دیگر، به افزایش استفاده از آن ها کمک می کند.
 • سطح درونی لوله و اتصالات پلی اتیلن از صافی کافی برخوردار است و برای همین سیالات درون آن می توانند بدون هیچ مشکل و افت جریانی از درون آن عبور کنند.
 • انعطاف پذیری بالا به سهولت نصب و اتصال می انجامد.
 • مقاومت در برابر پوسیدگی، زنگ زدگی و خوردگی،‌ این اتصالات را مقرون به صرفه می کند.

دستگاه ازن ژنراتور جهت تولید گاز ازن

ازن ژنراتور‌ها دستگاه‌هایی هستند که برای تولید ازن مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازن گازی متشکل از سه اتم اکسیژن است. اکسیژن یک ماده اکسید کننده بسیار قوی است و طبیعی است که ازن نیز از اکسیژن قوی‌تر باشد. قدرت اکسید‌کنندگی بالای ازن به آن کمک می‌کند تا به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده به از بین‌بردن میکروارگانیسم‌ها و عوامل بیماری‌زا بپردازد.

ازن ژنراتور‌ها می‌توانند بنا به ساختمانی که دارند میزان خاصی ازن تولید کرده و به عنوان دستگاه گندزدا عمل کنند. اما شاید این سوال پیش بیاید که ازن ژنراتور چه کمکی به مخازن می کند؟‌ پاسخ این است که گاهی اوقات از مخازن برای ذخیره سازی آب و مایعات خوراکی استفاده می‌شود.

همانطور که قبلا بیان شد یکی از ویژگی‌های مخازن این است که نور و حرارت به آن‌ها وارد نشود. این موضوع باعث می‌شود مایعات داخل مخازن به قارچ‌ها و میکروارگانیسم‌های دیگر دچار شوند. اگر در سر راه خروجی مخازن از ازن ژنراتور استفاده شود. می‌توان این آلاینده‌ها را از بین برد و مایعات را بدون اینکه هیچ اثری از ازن در آن بماند تصفیه کرد. ازن پس از ۸ دقیقه در مایعات به اکسیژن تبدیل شده و از آن‌ها خارج می‌شود.

مزایای دستگاه ازن ژنراتور

 • ازن ژنراتور‌ها می‌توانند ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی در برابر ویروس ها، انگل ها،‌باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا اعمال کنند.
 • زمان تماس آب و فاضلاب با ازن تولیدی از  ازن ژنراتور ها، خیلی کوتاه تر از کلر است.
 • ازن ژنراتور ها توانایی ضدعفونی کردن را تا چندین برابر کلر دارد.
 • با افزودن ازن به محیط، می‌تواند این اطمینان خاطر را بدهد که نه تنها محیط دیگر آلوده نیست، بلکه باز مانده این ماده در محیط نیز صفر است.
 • ازن تولید شده به کمک ازن ژنراتور ها تغییری در pH ایجاد نمی کند. به همین دلیل محیط نیازی به ضدعفونی ندارد.
 • برای استفاده از ازن، در صورت که ازن ژنراتور ها داشته باشیم. نیاز نیست نگران حمل و نقل و ذخیره سازی ازن باشیم. چرا که ازن در لحظه تولید می شود.
 • استفاده از ازن ژنراتور ها باعث افزایش اکسیژن درون محیط می شود.
 • COD موجود در پساب با کمک ازن ژنراتور ها از بین می رود.
 • موادی مانند سولفید، آهن، منگنز و …. با ازن تولید شده توسط ازن ژنراتور ها از بین می رود.
 • ازن ژنراتور ها باعث اکسیداسیون آلاینده‌هایی مانند دارو‌ها می شود.

لامپ اشعه فرا بنفش UV

لامپ uv تولید‌کننده اشعه فرا بنفش یا اشعه است. اشعه UV 400 یا همان فرابنفش یکی دیگر از ضدعفونی کننده‌هایی است که مانند ازن هیچ اثری از خود در محیط باقی نمی‌گذارد. اشعه فرابنفش در ضدعفونی انواع محیط‌ها به کمک ما می‌آید.

اگر بر سر راه خروجی مخازن ذخیره آب، مایعات خوراکی و یا حتی مایعات غیر خوراکی حساس یک لامپ اشعه ماورا بنفش قرار داده شود. می‌توان این مایعات داخلی را ضدعفونی کرده و میکروارگانیسم‌ها و عوامل بیاری زای درونی آن‌ها را نیز از بین برد.

مزایای لامپ UV یکی از موثرترین راه حل‌ها

 • لامپ UV از موثرترین روش‌های ضدعفونی است.
 • توانایی از بین بردن ۹۹ درصد میکروب ها، انگل ها باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در آب را دارد.
 • مصرف انرژی پایینی دارند و برای همین مقرون به صرفه هستند.
 • بسیار مقرون به صرفه هستند و فقط به ۶۰ وات قدرت انرژی نیاز دارند. این انرژی با انرژی مصرفی یک لامپ معمولی برابر است.
 • از دیگر از مزایای این سیستم این است که از مواد شیمیایی برای ضدعفونی آب و فاضلاب استفاده نمی‌کنند. به همین علت نیز طعم و رنگ آب در اثر ضدعفونی تغییر نمی‌کند.
 • استفاده از لامپ‌های UV بسیار ساده است. برای استفاده از آن ها فقط باید برق دستگاه را وصل کنید.
 • لامپ UV به هیچ عنوان خوردگی ایجاد نمی کند.
 • لامپ‌های UV به دلیل اینکه از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کنند. کاملا با محیط زیست سازگارند و به قول معروف سبز هستند.
 • استفاده از لامپ‌های UV کمک می کند تا از تولید محصولات جانبی جلوگیری شود.

پکیج چربی گیر فاضلابی

جدا کننده‌های روغن از آب یا چربی گیر تجهیزاتی برای جداسازی روغن از آب هستند. در مخازن تصفیه فاضلاب و پس از خروجی سپتیک تانک‌ها می‌توان از چربی گیر‌ها استفاده کرد. چربی گیر‌ها توانایی جداسازی روغن‌های آزاد شناور، روغن‌های امولسیونی، روغن‌های حل شده و مواد جامد از فاضلاب را دارند. چربی گیر‌ها به تنهایی قادر به حذف همه روغن‌ها نیستند. انتخاب و خرید چربی گیر مناسب برای استفاده در مخازن تصفیه آب و فاضلاب بر اساس هر محیطی متفاوت است.

مزایای دستگاه چربی گیر شرکت پرو تانک

 • برای حذف انواع روغن و چربی موجود در آب و فاضلاب،‌ کارایی و اثر بخشی بالایی دارند.
 • به راحتی در محل نصب می شوند و از حمل نقل آسانی نیز برخوردارند.
 • این امکان وجود دارد که چربی گیر ها را در محل مونتاژ کرد و ساخت.
 • می‌توانند در ابعاد مختلف ساخته شوند.
 • امکان جابجایی چربی گیر‌ها از محل نصب به محل دیگر وجود دارد.
 • بو و آلودگی از چربی گیر‌ها نشت نمی‌کند.
 • چربی گیر‌ها را می‌توان بدون اینکه آسیب ببینند در زیر خاک دفن کرد.
 • چربی گیر‌ها در برابر خوردگی و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند.
 • عمر چربی گیر ها طولانی است.
 • چربی گیر‌ها دارای سبد آشغالگیر قابل تعویض هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top