سپتیک تانک بتنی

مخازن سپتیک بتنی، از جنس بتن ساخته شده و عمدتا بسیار بزرگ و سنگین هستند. این سنگینی مخزن سپتیک فاضلاب بتنی، عاملی می شود تا قبل از نصب، صاحبان خانه ها و کارخانه ها، زمین را با روش های مناسب ریخته گری کنند. این کار نصب مخزن سپتیک را راحت تر می کند.
5/5 - (2 امتیاز)
فهرست مطالب

سپتیک تانک بتنی ، چگالی ۲.۴ برابر آب دارند و همین موضوع باعث می شود تا در صورت بروز سیل، این مخزن سپتیک شناور نشود.

ساختار سپتیک‌تانک بتنی

  • مخازن منفرد یکسان: این مخازن سپتیک، همه تجهیزات را در یک مخزن دارند، بدین صورت که سیستم هر قطعه ای جداگانه ریخته گری می شود و در سایز های یکسان کنار هم قرار می گیرد.
  • سیستم همه تجهیزات در یک مخزن: تمامی تجهیزات مورد نیاز این نوع از سپتیک تانک در یک مخزن واحد قرار گرفته است.
قیمت و خرید سپتبک تانک بتنی ساخت پروتانک
سپتیک تانک بتنی، چگالی ۲.۴ برابر آب دارند و همین موضوع باعث می شود تا در صورت بروز سیل، این مخزن سپتیک شناور نشود.

نحوه عملکرد سپتیک تانک بتنی

روش تصفیه بی هوازی روی جامدات موجود در این مخزن انجام می شود و حجم این جامدات را کاهش می دهند. مایع موجود در مخزن اول می تواند وارد مخزن دوم شده و در آنجا بخش باز مانده رسوب را نیز از دست بدهد. فاضلاب محفظه دوم نسبت به محفظه اول، مراحل بیشتری از تصفیه را طی کرده و فاضلاب تمیز تری تحویل داده و پس از عبور از مخزن دوم وارد لوله های انتقال فاضلاب می شوند.

فاضلاب تصفیه شده توسط سپتیک‌تانک بتنی را می توان به خاک منتقل کرد. بقیه پساب را خاک ها و منافذ آن تصفیه کرده و آب را جذب کنند. گیاهان می توانند از این آب ناشی از فاضلاب تصفیه شده، تغذیه کنند. این آب ممکن است وارد سفره های آب زیرزمینی شود. با توجه به مراحل تصفیه طی شده، مشکل حادی برای این آب ایجاد نمی کند. اندازه‌های سیستم های زهکشی برای انتقال فاضلاب در این سیستم نیز بسته به میزان تولید پساب دارد.

اگر مخزن سپتیک در زیر زمین دفن شود. فقط با کمک نیروی گرانش زمین فاضلاب به داخل آن وارد می شود. اگر مجبور شدید مخزن سپتیک‌تانک بتنی را در بالای سقف یا محیط های دارای ارتفاع نصب کنید. با استفاده از یک پمپ، می توانید از ورود فاضلاب به مخزن سپتیک اطمینان حاصل کنید.

طراحی و ساخت سپتیک تانک فاضلاب بتنی
سپتیک تانک بتنی از نظر وزن به دلیل اینکه از جنس بتن هستند، سنگین هستند.

مزایای مخزن سپتیک بتنی

  • سپتیک‌تانک بتنی از نظر وزن به دلیل اینکه از جنس بتن هستند، سنگین هستند. به همین علت این نوع از مخزن سپتیک در مواجه با سیل یا سفره های زیرزمینی شناور نمی شود. شناور شدن سپتیک تانک آسیب های جبران ناپذیری به سیستم وارد می کند.
  • طول عمر مخزن سپتیک بتنی بالاست و می تواند برای مدت های طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

معایب سپتیک تانک بتنی

  • سپتیک تانک بتنی، در مقایسه با بسیاری از مخازن سپتیک گران تر است. در صورتی که آسیب ببیند، تعمیر آن نه تنها کار سختی است، بلکه هزینه زیادی نیز دارد.
  • سنگینی مخزن سپتیک بتنی، عاملی می شود تا حمل و نقل، جابجایی و نصب آن دشوار باشد.
قیمت، فروش و خرید سپتیک تانک بتن فاضلاب
مخزن سپتیک فاضلابی در خطوط انتقال آب و فاضلاب به تصفیه خانه‌ها کاربرد دارد.

در صورتی که برای ساخت سپتیک‌تانک بتنی از بتن با کیفیت استفاده نشود. ممکن است مخزن سپتیک‌تانک بتنی ترک خورده و فاضلاب درون آن به بیرون نشت کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «سپتیک تانک بتنی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top