قیمت مخزن آهنی

مخزن فلزی

مخزن فلزی یا تانکر فلزی به مخازنی گفته می شود که از مواد فولادی، استیل و یا گالوانیزه در ساخت آن‌ها استفاده شده است. مخازن فلزی ظروفی هستند که مایعات، گازهای فشرده (مخزن گاز یا "مخزن تحت فشار") را نگهداری می کنند. این مخازن به عنوان وسیله‌هایی که برای ذخیره کوتاه مدت یا طولانی مدت گرما یا سرما استفاده می شوند. این اصطلاح را می توان برای مخازن (دریاچه‌ها و حوضچه‌های مصنوعی) و برای ظروف تولیدی استفاده کرد.
5/5 - (3 امتیاز)
فهرست مطالب

در ایالات متحده آمریکا، مخازن ذخیره‌سازی تحت هیچ فشاری (یا فشار بسیار کم) کار نمی کنند. این موضوع آن‌ها را از مخازن تحت فشار متمایز می کند. مخازن ذخیره معمولاً به شکل استوانه عمود بر زمین با ته صاف و سقف ثابت و ناپایدار یا شناور طراحی و تولید می شوند. معمولاً مقررات زیست محیطی برای طراحی و راه اندازی مخازن نگهداری اعمال می شود. اغلب به ماهیت مایع و سیال موجود در آن بستگی دارد.

مخازن ذخیره روی زمین (AST) در انواع مقررات اعمال شده با مخازن ذخیره زیرزمینی (UST) تفاوت دارند. از مخازن ذخیره‌سازی بالای زمین می‌توان برای نگهداری موادی مانند نفت، مواد زائد، آب، مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک استفاده کرد. تمامی این مخازن از استانداردها و مقررات دقیق صنعت پیروی می کنند. مخازن را می توان در زیر زمین قرار داد. در این صورت می توان آن ها را مخازن یا مخازن ذخیره‌سازی سرپوشیده یا زیرزمینی نامید. مخازن آب پوشیده در مناطق شهری معمول است.

طراحی، تولید و ساخت انواع مخزن استیل

مخازن ذخیره‌سازی در اشکال مختلف استوانه ای عمودی و افقی، بالا باز و بالا بسته ته صاف، پایین مخروطی یا قیفی شکل، زیرپله ای و… طراحی و تولید می شوند. مخازن بزرگ به طور استوانه‌ای عمودی هستند. یا باید گوشه های گرد آن را از دیواره جانبی عمودی به مشخصات پایین انتقال دهند تا در برابر فشار هیدرواستاتیک هیدرولیکی مایع موجود مقاومت کنند.

بیشتر مخازن کانتینر برای حمل و نقل مایعات در حین حمل و نقل برای کنترل فشارهای مختلف طراحی شده‌اند. یک مخزن بزرگ ذخیره که بر روی یک کامیون، تریلر کامیونی سوار شده، تانکر نامیده می شود. از متداول ترین انواع تانکر می توان تانکر فلزی را نام برد.

مخزن فلزی (تانکر فلزی) چیست؟

مخازن فلزی عمدتاً همان مخازن استیل ضد زنگ هستند که در سیستم‌های ذخیره‌سازی مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن برای نگهداری طیف وسیعی از مواد استفاده می شوند. بسیاری از صنایع از مخازن استیل ضد زنگ که آن ها را مخازن آهنی نیز می نامند. برای نگهداری موادی مانند مواد شیمیایی، گازها، غذا، آب و سایر مواد فله‌ای استفاده می کنند.

صنایعی که اعتماد زیادی به مخازن استنلس استیل دارند. شامل شرکت های دارویی، صنایع غذایی و آشامیدنی، کشاورزی و شرکت های آب و فاضلاب است. فولاد ضد زنگ به دلیل سهولت استفاده و انعطاف پذیری نسبی، تجهیزات مورد علاقه بسیاری از صنایع برای استفاده از مخازن ذخیره‌سازی است.

فولاد ضد زنگ به دلیل توانایی جلوگیری از خوردگی، این مخازن فلزی را به عنوان مخازن ایده آل برای ذخیره‌سازی مواد خطرناک، ارزشمند می سازد. فولاد ضد زنگ همچنین به دلیل توانایی مقاومت در برابر دمای شدید محبوب است. هنوز هم مخازن استیل ضدزنگ، به ویژه در مراحل ساخت و حمل و نقل، در برابر خمیدگی آسیب پذیر هستند.

بیشتر مخازن استیل ضدزنگ از دیواره های نازک فولاد به شکل استوانه ای یا درام مانند ساخته می شوند. اگرچه محدود به یک شکل یا طرح نیستند. اما مخازن فلزی ممکن است از مخازن نسبتاً کوچک (مخازن یک گالنی) تا مخازن در اندازه صنعتی که توانایی نگهداری هزاران گالن را دارند طراحی شوند.

طراحی، تولید و خرید مخازن استیل پروتانک
از مخازن فلزی (تانکر فلزی) به عنوان مخازن فلزی نفت نیز استفاده می شود.

مخازن فولاد ضد زنگ

مخازن فولاد ضد زنگ بسته به خصوصیات ماده ذخیره شده، ممکن است به صورت عمودی یا افقی تولید شوند. شکل اکثر مخازن فولاد ضد زنگ بستگی زیادی به مواد ذخیره شده و فضای اختصاص داده شده برای نگهداری این مخازن فلزی دارد. اگرچه مخازن استیل ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم هستند، اما همچنان احتمال نشتی در آن ها وجود دارد.

مخازن می بایست به طور منظم آزمایش شوند تا اطمینان حاصل شود که از نشتی برخوردار نیستند. مخازن فولاد ضد زنگ با آزمایش زیر سطح، آزمایش فشار یا با برداشتن کل مخزن آزمایش می شوند. نشت مخازن یک نگرانی قابل توجه است. زیرا مواد خطرناک موجود در مخازن فلزی قادر به آلودگی منابع آب زیرزمینی و پوشش گیاهی هستند.

از مخازن فلزی به عنوان مخازن فلزی نفت نیز استفاده می شود. اگر نشتی داشته باشند، احتمال آتش گیری یک منطقه را افزایش می دهند. مخازن استیل ضد زنگ به طور کلی با پمپ های زیر آب ساخته می شوند. پمپ‌های زیر آب درون مخزن غوطه ور می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که مایعات را در مخزن نشتی فوراً بیرون می کشند. پمپ‌های زیر آب همچنین قادر به استخراج آلاینده‌ها از آب‌های زیرزمینی هستند.

منبع فلزی (فولاد گالوانیزه) جهت ذخیره آب

شرکت پروتانک تعدادی از بهترین مخازن آب فولادی گالوانیزه موجود در بازار را ارائه می دهد. مخازن فلزی ما از نظر مصالح مورد استفاده در ساخت، طراحی مهندسی، ظرفیت مخازن فلزی. گزینه های موجود، امکان شخصی سازی، صدور گواهینامه و پشتیبانی شرکت در بین مخازن آب، بهترین انتخاب را دارند. مخازن فلزی آب ما توسط تولیدکنندگان برجسته مخازن فلزی تولید می شوند. گروه صنعتی پروتانک با بیش از ۱۲ سال تجربه، رشد و دانش فنی در زمینه تولید محصولات مخزن آب با کیفیت و قابل اعتماد، مخازنی با بالاترین کیفیت و سطح مصرف در کشور برخوردار هستند.

این مخازن فلزی آب با ظرفیت زیاد، مناسب برای مکان‌هایی هستند که به یک منبع آب تمیز با دوام، سازگار و دارای گواهی پشتیبان با سیستم ضمانت پیشرو نیاز دارند. محصولات مخازن فلزی ما مطابق با کد های مدرن و الزامات قانونی برای سازه‌های ساختمانی قابل اندازه‌گیری در نظر گرفته شده برای نگهداری ظرفیت‌های زیاد آب، در کشور ایران ساخته می شوند.

مشخصات مخازن آب فولادی

تولیتولید و فروش و نصب انواع مخازن فلزید انواع مخزن آب فلزی

شرکت های استاندارد، مخازن فلزی مورد استفاده برای ذخیره آب را تأیید می کنند. مخازن فلزی آب برای استفاده طولانی مدت از آب آشامیدنی (قابل آشامیدن) مناسب هستند. از نظر ساختاری، مخازن را می توان برای سرعت باد ۱۱۵ تا ۱۵۰ مایل در ساعت ارزیابی کرد. مخازن فلزی می توانند نیاز های لرزه ای منطقه B را برآورده کند و برای تحمل ۲۰ PSF از وزن برف درجه بندی شده است.

مخازن [ma1] آب فلزی پروتانک از فولاد گالوانیزه گرم غوطه ور ساخته می شود که در برابر هوا، خوردگی، ضربه مقاومت بوده و در برابر UV نیز مقاوم هستند. وزن فولاد مورد استفاده بسته به نوع محصول G-115 یا G-145 است. (۱.۱۵ تا ۱.۴۵ اونس در هر فوت مربع – ضخیم ترین پوشش تبلیغاتی در بازار است). آن‌ها دارای دیوارهای کناری فولادی موج‌دار هستند. برای بزرگترین ظرفیت مخزن دارای ۲۰ گالن یا ۲۳ گالن و پانل های سقفی ۲۴ گیج تا ۲۶ گیج هستند.

ویژگی‌های انواع سقف مخازن فلزی گالوانیزه

مخازن فلزی گالوانیزه آب در انواع مختلف سقف متناسب با نیاز های کاربردی و موقعیت مکانی موجود است. مخازن با دو نوع سقف استاندارد یا خاص در دسترس هستند.

انواع سقف استاندارد شامل:

سقف درز تخت ۳۰ درجه (متداول ترین نوع)، ۳۰ درجه سقف رو به بالا، ۱۰ درجه سقف رو به بالا طراحی و تولید می شوند. سقف باز درانواع مختلف سقف معکوس، سقف تخت، سقف تخت موج دار و نوع پوشش غشایی به دست مصرف کنندگان می رسد.

ویژگی‌های مخازن فلزی آب گالوانیزه

تمام مخازن فلزی آب گالوانیزه دارای ورودی جریان آب، درگاه های دسترسی، خروجی و لوله های سرریز ایمنی هستند. ورودی مخازن با قطر ۱۶ “یا ۲۰” اینچ با صفحه سبد ورودی (برای آشغال گیری) و محافظ UV دارند. خروجی‌ دانه های استاندارد ۲ اینچی (یا نوع ۲ GFN) با دریچه توپی و روکش نیکل مجهز به اتصال دهنده از نوع PVC است. سرریز حجم مخزن، سرریز لوله PVC ۶ اینچی با صفحه و محافظ فلپ یک طرفه است. مخازن فلزی آب، گزینه های مناسبی برای نگهداری آب هستند.

طراحی، ساخت و فروش مخازن آب استیل ضد زنگ
تمام مخازن فلزی آب گالوانیزه دارای ورودی جریان آب، درگاه های دسترسی، خروجی و لوله های سرریز ایمنی هستند.

پوشش مخازن فلزی آب فولادی

رو کش های داخلی مخزن آب استیل استنلنس از مواد پلی اتیلن ۲۰ میلی متری یا PVC  ۲۴ میلی متری، مواد ترموپلاستیک مدرن، با دوام و انعطاف پذیری بالا ساخته شده اند. رزین‌ها و پلیمرهای مورد استفاده فقط رزین های بکر فاقد BPA با کیفیت بالا هستند. استاندارد ها و ملزومات FDA و NSF / ANSI را برای درجه مواد غذایی، استفاده از آب آشامیدنی و… برآورده می کنند.

(این سازمان ها بر کیفیت مواد خوراکی، آب و… نظارت می کنند و برای همین روی کیفیت تجهیزات مورد استفاده در مخازن آب حساس هستند. آب اگر به هر دلیلی آلوده باشد، آسیب ناشی از این آلودگی غیرقابل جبران است.) رو کش های پلی اتیلن به ترتیب ژئوممبران هایی با ضخامت ۲۰ میلی‌متر با طول کششی ۷۰۰٪ و HPOIT 2000 دقیقه برای هر استاندارد ASTM D638 و D5885 هستند.

نکات مهم برای نصب، آماده‌سازی محل مخازن فلزی ذخیره آب

در صورت سفارش مخازن فلزی آب گالوانیزه به عنوان یک مخزن کامل. غیرقابل تغییر و آماده نصب، مخازن فلزی آب به صورت مستقیم به شما تحویل داده می شوند. در این حالت فقط باید آن ها را نصب کرد. اما اگر سفارش مخازنی غیرآماده بدهید که می شود آن ها تغییر داد. شرکت پروتانک این امکان را برای شما دارد که مخازن فلزی را پس از دریافت آن محاسبه، طراحی خاص، تعیین ساختاری خاص مخازن که توسط یک مهندس با تجربه از طرف شرکت ما در استان محل نصب شما تأیید شده است. تغییر شکل دهید و سپس توسط متخصصان، این مخازن در محل مورد نظر نصب می شوند.

طراحی، تولید و ساخت مخزن فولادی
مخزن آب استیل استنلنس از مواد پلی اتیلن ۲۰ میلی متری یا PVC ۲۴ میلی متری ساخته شده‌اند.

گروه صنعتی پروتانک این اطمینان را می دهد که مخزن کاملاً مطابق با الزامات مکان و مطابق با دستورالعمل های قانون محلی ساخته شده است. این مخازن برای تأمین پشتیبانی مخزن اغلب به کف بتونی یا نوعی پی دیگری نیاز دارند. بررسی دقیق و مهندس سایت، پایه، انواع لنگر، اندازه و سایز لازم مخازن را طراحی و مشخص می کند.

مزایای مخازن فلزی ذخیره آب آشامیدنی

مخازن فلزی آب گالوانیزه موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود. می توان آن‌ها را در مکان هایی با دسترسی دشوار نصب کرد. مخازن فلزی آب را می توان از سیستمی که به آن وصل است جدا کرد. بدین ترتیب قابل جابجایی است. مخازن ذخیره‌سازی آب برای سیستم های حفاظت از آتش فعال یا غیرفعال مناسب است. می تواند فشار پمپ چاه را کاهش دهد. این مخازن همچنین می توانند برای طول عمر طولانی مورد استفاده قرار گیرند.

سفارش مخازن آب استنلس استیل

مخازن فلزی آب گالوانیزه ما دارای گزینه های مختلف سفارشی سازی هستند. به این مخازن لوازم جانبی دیگری نیز اضافه کرد. آن ها می توانند در رنگ های مختلف از سبز، سیاه، سفید، بژ، خاکستری و سایر رنگ ها متناسب با محیط اطراف خود نصب شوند. مخازن را می توان با انواع مختلف دیوار های جانبی از جمله حلقه های داخلی، روکش های فلزی، پتینه، چوب، روکش تزئینی و نمای خارجی سنگ تراشی ساخت و این موضوع بستگی به سفارش مشتریان دارد. دیوار های مخازن فلزی ذخیره آب می توانند تابلو هایی را برای نصب آرم های شرکت مورد نظر، بیانیه های مارک تجاری یا عکس برگردان قبول کنند.

طراحی، تولید و قیمت مخزن فلزی
دیوار های مخازن فلزی ذخیره آب می توانند تابلو‌هایی را برای نصب آرم های شرکت مورد نظر، بیانیه های مارک تجاری یا عکس برگردان قبول کنند.

لوازم جانبی مخازن فلزی ذخیره آب شامل سیستم های ناودان آب باران است. از سقف مخزن برای گرفتن آب باران استفاده می کند. آب باران بر روی مخازن سنگینی نکند و یا حتی به مرور زمین عامل خوردگی بیشتر مخزن نشود. یک نشانگر سطح آب خارجی، نردبان جانبی سازگار با استاندارد های سازمان OSHA. نردبان سقف و حلقه های ایمنی سقف، دهانه های سقف مخزن لولایی قفل شونده و… از جمله تجهیزات جانبی مورد استفاده هستند.

برج‌های مخزنی نیز برای تهیه ارتفاع مخزن آب در دسترس هستند و در جنس های مختلف از جمله چوب، فولاد یا در اشکال مختلف از جمله سکو های گرد، مربع یا هشت ضلعی با سبک های پایه دار صاف یا مایل وجود دارند. شما میتوانید جهت سفارش انواع مخازن ذخیره سازی آب با گروه تولیدکننده مخازن پروتانک در ارتباط بوده و اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنید. 

کاربرد مخازن فلزی آب گالوانیزه

مخازن فلزی آب گالوانیزه برای بسیاری از موارد که منبع مورد استفاده آب قابل اطمینان لازم است، ایده آل است. (منبع آب که آب را بدون هیچ آلودگی نگه دارد). بیشترین کاربرد های آن ها در برداشت و ذخیره آب باران. حفاظت از آب های مصرفی مورد نیاز برای ذخیره سازی. مدیریت آب طوفان، آبیاری، کشاورزی و تأمین آب آشامیدنی است. برای برداشت آب باران (RWH) یا همان ذخیره آب باران، مخازن فلزی آب، بیشترین مخازن جمع آوری آب در انواع حجم های موجود، در بازار هستند که مورد استفاده انواع جوامع هستند.

در مورد مخازن فلزی آب برای حفاظت در برابر آتش، آن ها اغلب به مناطق روستایی، مزارع یا شهر های کوچک خدمت می کنند. فقط یک آتش نشانی از نوع کوچک و یا حتی شاید داوطلبانه داشته باشند. مخازن فلزی ذخیره آب برای مدیریت آب طوفان را می توان به عنوان مخازنی که می توانند. از خسارت یا خطرات ناشی از تخریب و از بین رفتن زیر ساخت های نا مناسب جلوگیری کرده و به کنترل اثرات آب و هوایی در موارد بزرگ مالکیت زمین کمک کنند، تعریف کرد.

در مصارف آبیاری، مخازن فلزی آب شرکت پروتانک به عنوان گزینه های مناسبی برای استفاده طولانی مدت از منابع چاه و پمپ ها. یا حتی استفاده از آب تصفیه شده منابع آب شهری استفاده می شوند. برای کشاورزی، آن‌ها به جبران خطرات ناشی از فصول خشک، خشکسالی های غیر منتظره و تأمین آب در فصول رشد گیاه در صورتی که آب کافی نباشد، کمک می کنند.

در تهیه آب آشامیدنی، مخازن مواد تمیز، ماندگار و دارای گواهینامه مناسب برای سال‌ها خدمات آب آشامیدنی را به مشاغل، صنایع، مراقبت های بهداشتی، امکانات آموزشی، فروشگاه های مختلف، مزارع و اقامتگاه ها ارائه می دهند. مخازن فلزی آب همچنین می توانند اغلب و به طور گسترده به عنوان مخازن ذخیره حرارتی. خنک کننده آب و همچنین مخازن انواع نوشیدنی در این کارخانه ها و یا حتی به عنوان مخازن فلزی نفت مورد استفاده قرار گیرند. استفاده می شود.

قیمت مخزن آهنی
قیمت مخزن آهنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top