قیمت مخزن پلی پروپیلن ساخت گروه صنعتی پروتانک

مخزن پلی پروپیلن

مخازن پلی پروپیلن (Polypropylene) از پلیمر پلی پروپیلن ساخته می‌شوند که معمولاً با نام PP شناخته می شوند. پلی پروپیلن یک پلیمر رایج در ساخت تجهیزاتی مانند لوله کشی‌، کفپوش خودرو، اسباب بازی، بسته بندی مواد غذایی، قالب تزریق، مخزن سپتیک و منهول است. این ماده به دلیل مقاومت شیمیایی، عمر طولانی و وزن کم مشهور است. تانکرهای ساخته شده از پلی پروپیلن در برابر دمای گرم و پایین مقاوم هستند. این منابع به عنوان عایق دما نیز شناخته می شوند، زیرا دمای خود را به سرعت از دست نمی‌دهند. قیمت مخزن پلی پروپیلن بر اساس مواد اولیه تعیین می‌شود که به صورت هفتگی در رینگ قیمت گذاری سهام تعیین می‌شود.
4.6/5 - (7 امتیاز)
فهرست مطالب

پلی پروپیلن (PP) پلیمری از پروپیلن است که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی، عمر مفید بالا و همچنین وزن سبکی هستند، ویژگی های ذکر شده از جمله عواملی است که سبب شده محبوبیت آن در صنایع مختلف افزایش یابد.

مخزن پلی پروپیلنی از پلیمریزاسیون پروپیلن در دمای ۲۸۰ درجه سانتی گراد بدست می‌آید. این ماده دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی، عمر مفید بالا و همچنین وزن سبکی است. ویژگی‌های ذکر شده سبب شده محبوبیت مخزن pp در صنایع مختلف افزایش پیدا کند. از تانکر پلی پروپیلن می توان در دماهای بسیار بالا و پایین نیز استفاده نمود. این منابع عایق دمایی بوده و تحت تأثیر دمای محیط قرار نمی گیرد.

پلی پروپیلن چیست؟

ساخت مخزن پلی پروپیلن به دو نوع هموپلیمر پلی پروپیلن یا کوپلیمر پلی پروپیلن است. منابعی که از واحدهای پلی پروپیلن به شکل یکسان تهیه شده باشند، هموپلیمر پلی پروپیلن هستند. اما در صورتی که با توجه به نیاز صنایع، در تهیه آن از پلیمر پلی اتیلن نیز استفاده شود. کوپلیمر پلی پروپیلن تشکیل می گردد. pp در سه فرم isotactic ،syndiotacti ،atactic تولید می شود. به صورت عمده به صورت isotactic و با افزودن مقدار کمی از دیگر مونومرها (بیشتر پلی اتیلن) شناخته می شود.

پلی پروپیلن برای اولین بار در اواسل سال ۱۹۵۰ در مقدار کم تولید شدند. سپس در اواخر همان دهه به تولید تجاری رسید. امروزه از ماده پلی پروپیلن در ساخت لوله های تکجداره و دوجداره فاضلاب مانند لوله کاروگیت، اسپیرال، سپتیک تانک و… توسط گروه صنعتی پروتانک استفاده می گردد.

قیمت، فروش و ساخت مخازن پلی پروپیلن
ساخت مخزن پلی پروپیلن به دو نوع هموپلیمر پلی پروپیلن یا کوپلیمر پلی پروپیلن است.

ویژگی مخزن پلی پروپیلن

کوپلیمر Copolymer یا بَسپار ناهمگن، پلیمری مشتق شده از بیش از یک نوع مونومر است. پلی پروپیلن با توجه به ساختار آن، دارای مقاومت دمایی بسیار بالاتری است. به همین خاطر به این نوع مخزن پلی پروپیلن (HTPP) نیز گفته می‌شود. این نوع منابع می‌توانند دمایی در حدود ۱۱۰ درجه سانتی گراد را بدون تغییر شکل و ساختار، تحمل نمایند. از ویژگی ها و مزایای مخزن پلی پروپیلن می توان به مقاومت کششی آن در برابر تغییرات دمایی اشاره نمود. تولید و همچنین تمیز کردن مخزن pp کار ساده ای می باشد و نیازی به استفاده از تجهیزات پیشرفته نیست.

کاربرد مخزن پلی پروپیلن pp

کاربرد مخزن پلی پروپیلن وسیع است و گزینه مناسبی برای بکارگیری در صنایع مختلف می باشد. مصرف عمده ماده پلی پروپیلن به ۶ دسته تقسیم می شود:

 • قالب تزریقی (Injection Moulding)
 • الیاف (Fibres)
 • قالب بادی (Blow Moulding)
 • روکش محافظ (Extrution Coating)
 • فیلم و شیت (Sheet/Film)
 • پایپ (Pipe)
قیمت و خرید مخزن پلی پروپیلن
از کاربرد های پلی پروپیلن، ساخت الیاف به کار رفته در پشت فرش و زیلو به عنوان جایگزین الیاف سیزال است.

استفاده از قالب تزریقی ماده پلی پروپیلن (Injection Moulding)

بااستفاده از این روش وسایلی اعم از سرپوش و کلاهک، وسایل الکتریکی و الکترونیکی، اسباب بازی و چمدان، لوازم خانگی و صنایع اتومبیل و… تولید می شود.

ماده الیاف (Fibres)

یکی دیگر از کاربرد های پلی پروپیلن، ساخت الیاف به کار رفته در پشت فرش و زیلو به عنوان جایگزین الیاف سیزال و کنف در موکت و گونی ها، الیاف non-woven و پارچه های عایق سرما و گرما است.

استفاده از فیلم و شیت (Sheet/Film) در صنایع گوناگون

فیلم و شیت در سال های اخیر در صنایع بسته بندی شکلات و شیرینی، سیگار، فیلم های گرافیک و چاپ، شیت های بسته بندی مواد خوراکی(شکل گیری توسط حرارت و گرما) و…رشد قابل ملاحظه ای دست پیدا کرده است.

استفاده از قالب بادی (Blow Moulding) در ساخت بطری و قوطی

پلی پروپیلن از جمله پلاستیک هایی است که در ساخت انواع الیاف و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تحمل دمایی بالا، نقطه ذوب، استحکام قابل قبول و جذب آب کم رقیب الیاف نایلونی پلی پروپیلن نسبت به دیگر مواد سبب شده تا به طور گسترده در ساخت قطعات کاربردی روزمره مورد استفاده قرار گیرد.

پلی پروپیلن پلیمری با دانسیته تقریبی ۰.۹ گرم بر سانتیمتر مکعب از پلیمریزه شدن مونومر پروپیلن تولید می شود. این ماده در برابر حلال های معمولی، رطوبت و روغن ها مقاوم بوده و در دمایی تقریبی ۱۷۰ درجه ذوب می گردد. پلی پروپیلن ماده ای بی بو و غیر سمی است که در هنگام سوختن همانند شمع به قطرات تبدیل شده و با شعله بدون دود می سوزد. داشتن خصوصیاتی همچون مقاومت شیمیایی بالا، سختی، سبکی و جلای سطحی سبب تنوع محصولات تولید شده گردیده است.

قیمت مخازن پروپیلن عمودی
ماده پلی پروپیلن در انواع زمینه‌های گوناگون از قبیل صنعت اتومبیل در ساخت پانل درب‌ها، تزئینات داخلی و… استفاده می‌شود.

ماده پلی پروپیلن در انواع زمینه‌های گوناگون از قبیل صنعت اتومبیل در ساخت پانل درب ها، تزئینات داخلی، پروانه‌ها، کفپوش اتومبیل، جعبه باطری و… مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از نی های نوشیدنی نیز از ماده pp تولید می شوند. حدود ۳۰ درصد از ماده تولیدی پلی پروپیلن در ساخت انواع الیاف و تک رشته ها، موکت، فرش، طناب، گونی به کار گرفته می شود.

ماده پلی پروپیلن در ساخت انواع پایپ (Pipe)

در حال حاضر از ماده پلی پروپیلن در ساخت انواع مخزن ذخیره آب ژآول، مخزن نگهداری اسید نیتریک، مخزن ذخیره اسید فسفریک، تانکر نگهداری انواع اسیدها و مواد قلیایی، منابع نگهداری انواع مایعات شیمیایی، لوله فاضلاب و اگو، سیم و کابل، مخزن ذخیره و حمل اسید سولفوریک، مخزن نگهداری اسید کلریدریک و… به طور گسترده استفاده می شود.

سایر محصولات: لوله پلی اتیلن فاضلابی

روکش محافظ (Extrution Coating) از جنس پلی پروپیلن

این دسته از روکش ها جایگزینی برای ماده پلی اتیلن به سبک LDPE شده اند.

در ادامه به بیان موارد استفاده مخازن PP می‌پردازیم:

 • برای نگهداری مواد شیمیایی از جمله مواد بسیار خورنده مانند اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید کلریدریک و سدیم هیدروکسید از مخزن اسید پلی پروپیلنی استفاده می‌گردد.
 • در صنایع، برای نگهداری مواد در دمای پایین و دماهای بالا تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد به منظور جلوگیری از تبادلات دمایی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مواد شیمیایی و بیولوژیک برای نگهداری، نیاز به منابع با مقاومت بالا دارند، به همین دلیل مخزن پلی پروپیلن گزینه مناسبی برای نگهداری این مواد محسوب می شود.
 • این منابع در برابر مواد خورنده مقاومت بسیار بالایی داشته و با توجه به همین نکته، تانکر پلی پروپیلن گزینه مناسبی برای نگهداری مواد اسیدی و یا قلیایی می باشد.
قیمت و خرید انواع مخزن پلی پروپیلن بدون درپوش
مخازن پلی پروپیلن در برابر انواع مواد شیمیایی و ضربات مکانیکی مقاوم هستند.

مزایای مخزن پلی پروپیلن شرکت پلی پروپیلن

مخازن پلی پروپیلن داری مزایای متعددی هستند و به همین دلیل از جمله پرکاربردترین منابع در صنایع مختلف می باشند. در ادامه به بیان مزایای مخازن PP می پردازیم:

 • مانیتورها یا کنترل سطح مایع بر روی مخازن نصب می شود.
 • می توان مانیتور کردن مخازن را انجام داد.
 • تجهیزات کنترل کننده دما بر روی مخزن نصب می‌گردد.
 • در برابر گردش هوا مقاوم هستند.
 • در برابر انواع مواد شیمیایی و ضربات مکانیکی مقاوم هستند.
 • در برابر دماهای بسیار پایین و یا بالا مقاوم می باشند.
 • دارای وزن سبکی هستند.
 • میزان جذب رطوبت در آن ها پایین است.
 • تهیه و ساخت آن ساده می باشد.
 • دارای خصوصیات دی الکتریک هستند.
 • در برابر شکسته شدن مقاومند.
 • رنگ پذیری ندارند.
 • در برابر انواع مواد شیمیایی اسیدی و بازی مقاوم هستند.
تولید کننده مخازن پلی پروپیلن با قیمت مناسب و کیفیت بالا
تانکر پلی پروپیلن در در برابر انواع مواد شیمیایی اسیدی و بازی مقاوم هستند.

معایب مخزن پلی پروپیلنی

در ادامه به بیان معایب مخازن پلی پروپیلن می پردازیم. البته قبل از آن لازم به ذکر است که تمامی مخازن دارای مزایا و معایبی هستند که با شناخت آن ها می توانید از آن ها به صورت بهینه استفاده کنید.

 • با توجه به فرایند تولید برای ساخت انواع مخازن پلی پروپیلن محدودیت هایی وجود دارد و نمی توان هر ابعاد و ظرفیتی را ساخت.
 • اشعه خورشید، ترکیبات پلی پروپیلن را به مرور تضعیف می کند به همین دلیل گزینه مناسبی برای فضای باز محسوب نمی شود.
 • دارای ساختاری نرم است اما باید توجه داشته باشید که در برابر ضربه مقاوم نیست، امنیت آن پایین بوده و با ایجاد یک سوراخ در بدنه می توان به سادگی مواد داخل مخزن را سرقت کرد.
 • با گذشت زمان، مواد شیمیایی موجود در مخازن جذب ساختار بدنه آن شده و باعث می شود یکپارچگی مخزن از بین برود. تمامی مدل ها رنگ پذیر نبوده و نمی توان آن ها را رنگ کرد.
 • پس از طی شدن عمر مفید، قابلیت بازیافت نداشته و باعث ایجاد آلودگی می شود.
 • در تحمل دمای مختلف دارای محدودیت هستند و نمی توانند هر دمایی را تحمل کنند.
 • قابلیت اشتعال آن بالاست و اگر در معرض دمای بسیار بالا قرار بگیرد، به سرعت آتش می گیرد

تولید مخزن پلی‌پروپیلن

تولید مخازن PP به دو شکل صورت می پذیرد که در ادامه به بیان آن می پردازیم:

 • استفاده از قالب گیری به صورت دورانی (Rotational Molding): در این روش از پودر پلی پروپیلن برای قالب گیری استفاده می کنند و آن را با توجه به شکل ظاهری مورد نیاز، می سازند.
 • ورقه ساخته شده از پلی پروپیلن: با توجه به نیاز صنایع، از ورقه هایی با ضخامت متفاوت برای تهیه مخازن پلی پروپیلن استفاده می گردد.
خرید و قیمت مخزن پروپیلن مستطیلی
تولید مخزن PP به دو شکل ورقه ای و قالب گیری دورانی صورت می پذیرد.

انواع مخزن پلی‌پروپیلن (PP)

همان گونه که در قسمت های قبل ذکر کردیم، مخازن پلی پروپیلن با توجه به نوع صنعتی که از آن استفاده می کند در شکل های مختلف تولید می گردد. هر کدام کاربرد خاصی را داشته و برای نگهداری و ذخیره سازی مواد شیمیایی خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی انواع مختلف مخازن پلی پروپیلن می پردازیم که هر کدام کاربرد و اهداف مخصوص به خود را دارند:

مخازن پلی پروپیلن عمودی

مخازن Vertical یا مخازن عمودی از جمله کاربردی ترین نوع مخازن می باشند. چرا که در حالت استاندارد مقدار پلاستیک مورد نیاز برای ساخت معادل هر گالن معادل ظرفیت آن است. با افزایش سایز مخازن، مقدار مواد به شکل محسوس تغییر نمی کند. می توان به صورت کوپلیمر پلی پروپیلن نیز آن را ساخت. در ابعاد و ظرفیت های مختلفی ساخته می شوند.

قیمت مخزن پلی پروپیلن با انتهای مخروطی
مخازن Vertical یا مخازن عمودی از جمله کاربردی ترین نوع مخازن می باشند.

به طور معمول از مخازن عمودی پلی پروپیلنی برای ذخیره سازی آب، انواع کودهای مایع، روغن های گیاهی استفاده میشوند. همچنین جهت ذخیره انواع مواد شیمیایی مربوط به صنعت کشاورزی، مواد شیمیایی صنعتی، DEF، سیستم های دارای اسمز معکوس و همچنین کارواش ها استفاده می شود.

مخازن پلی پروپیلن با انتهای مخروطی

این نوع از مخازن PP در ابعاد و ظرفیت های مختلفی ساخته می شوند و از جمله متنوع ترین مخازن در میان پلاستیک ها و پلیمرها محسوب می گردد. مخازن دارای انتهای مخروطی کاربرد بسیاری در صنایع دارد، از جمله این صنایع می توان به صنایع تصفیه آب، تهیه نوشیدنی، بیودیزل و سوخت زیستی، تولید کود آمونیوم نیترات، کاغذ سازی، کشاورزی و همچنین مخزن نگهداری DEF و لجن فعال اشاره نمود.

مخازن پلی پروپیلن بدون درپوش

مخازن Open Top، در قسمت بالایی باز بوده و مواد شیمیایی به راحتی در مخزن قرار گرفته و نگهداری از آن صورت می گیرد. این نوع از مخازن پلی پروپیلن، دارای گرید سلامت بوده و به همین دلیل برای نگهداری آب نیز از آن استفاده می شود.

سایر محصولات مخازن: مخزن پلی اتیلن

از دیگر کاربرد این نوع مخازن می توان به سیستم های جمع آوری، مخازن موقتی سیالات، مخازن ثانویه برای مخازن عمودی اشاره کرد. مخازن پلی اتیلن برای صنایع شیمیایی نیز کاربرد داشته و در هنگام تهیه آن از مواد پلی اتیلن استفاده می شود تا نسبت به اشعه فرابنفش خورشید مقاوم باشد.

قیمت مخازن پلی پروپیلن استوانه ای
مخازن پلی پروپیلن استوانه‌ای جهت نگهداری مواد شیمیایی و اسیدی استفاده می شود.

مخزن پلی پروپیلن مستطیلی

مخازن Rectangular معمولا برای شرایط سخت و طولانی مدت کاربرد دارد. با توجه به همین موضوع، ضخامت دیواره های این مخزن بسیار بیشتر از انواع دیگر مخزن می باشد و دارای قیمت بالاتری است. کناره های این مخزن دارای ظاهری صاف هستند. به همین دلیل حجم بیشتری از مایعات را در خود جای می دهد.

مقاومت آن در برابر انواع مواد شیمیایی بالا است. دارای ظاهری شفاف می باشد که امکان مشاهده حجم سیالات درون مخزن را برایتان فراهم می کند. تحمل دمایی بالایی دارد (تا دمای حدود ۱۱۰ درجه سانتیگراد). اما میزان مقاومت آن در برابر ضربه و یا دمای پایین، کم است. از مخازن مستطیلی برای صنایع آبکاری، پردازشی و یا ذخیره سازی مواد استفاده می شود.

مخزن پلی پروپیلن افقی

مخازن Horizontal، از دیگر انواع مخازن PP بوده که برای نگهداری آب و یا صنایعی که در آن مواد شیمیایی رسوب نمی کنند، مناسب است. مخزن افقی گزینه مناسبی برای نگهداری انواع مواد شیمیایی با دمای بالاتر از ۱۱۰ درجه سانتیگراد و یا مواد خورنده هستند.

قیمت و خرید انواع مخزن پلی پروپیلن PP
مخازن برای نگهداری آب و یا صنایعی که در آن مواد شیمیایی رسوب نمی کنند، مناسب است.

مخزن پلی پروپیلن استوانه ای

مخازن Cylindrical یا استوانه ای از دیگر انواع مخازن PP است. از این مخازن برای نگهداری آن نیازی به استفاده از پایه های نگهدارنده و یا ایجاد بخش هایی برای محکم سازی نیست. از جمله ویژگی های بارز مخازن استوانه ای می توان به مقاومت دمایی بالا و همچنین مقاومت به خوردگی اشاره نمود.

در ادامه به بیان ویژگی های و خصوصیات این نوع مخازن می پردازیم. برای ساخت مخازن استوانه ای از ورقه های پلی پروپیلنی استفاده می شود. دارای ظاهری شفاف هستند تا بتوانید حجم سیالات درون مخزن را به راحتی رصد کنید. نسبت به وارد شدن فشار به بدنه آن، مقاومت کمی دارند.

مقاومت مخزن استوانه ای در برابر مواد شیمیایی خورنده بالا است. دیواره های آن بسیار ضخیم است و دارای تأییدیه FDA می باشد. این مخازن گزینه مناسبی برای نگهداری نیتریک اسید، کرومیک اسید، سوخت ها و انواع روغن ها نمی باشد.

قیمت و خرید مخزن پلی پروپیلن
برای ساخت مخازن استوانه ای از ورقه های پلی پروپیلنی استفاده می شود.

مقایسه مخزن PP با انواع مخازن فولادی

آیا مخازن پلی پروپیلن بهتر از مخازن فولادی هستند؟ این سوالی است که برای اکثر افرادی که در پی ذخیره سازی مواد شیمیایی هستند، مطرح می شود. در پاسخ به این سوال باید اظهار داشت که هر کدام از این مخازن دارای مزایا و معایب خاص خود هستند، با مزایا و معایب مخازن پلی پروپیلن در قسمت قبل آشنا شدید، در ادامه به بیان مزایا و معایب مخزن فلزی می پردازیم تا بتوانید مقایسه درستی با توجه به کاربرد آن داشته باشید.

خرید و قیمت انواع مخزن پلی پروپیلن ساخته شده توسط گروه صنعتی پروتانک
تولید مخازن پلی پروپیلن به صورت هموپلیمر یا کوپلیمر است.

از جمله مزایای مربوط به مخازن نسبت به مخازن PP می توان به مقاومت بیشتر آن اشاره نمود چرا که در ساخت مخازن فولادی از آلومینیوم، روی و سیلیکون استفاده می شود و مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی خورنده نیز ۴ برابر بیشتر است. ظرفیت آن از ۱۰۰۰ تا ۲ میلیون لیتر می باشد، دوام و ماندگاری آن بالاتر است.

حمل و نقل آن صورت می پذیرد و در صورت نیاز، تعمیرات آن انجام می شود. اما معایب مخازن فولادی نسبت به مخازن PP به تنوع رنگی کم و عدم سازگاری کامل برای نگهداری انواع مواد شیمیایی می توان اشاره نمود. قیمت مخزن پلی‌پروپیلن گروه مهندسی پرو تانک، از جمله بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های فعال در تولید و عرضه مخازن پلی پروپیلن بوده که تمامی صنایع می توانند این نوع مخازن را با مناسب ترین قیمت سفارش دهند.

پروتانک فروشنده انواع سپتیک تانک و مخازن پلی پروپیلن با قیمتی مناسب
عوامل مختلفی از جمله ظرفیت مخازن، نوع صنعت، شکل مخزن و… در قیمن مخزن تاثیر گذار است.

خرید مخازن پلی‌پروپیلن

افرادی که با مخزن استیل، پلی پروپیلن و… آشنایی کافی ندارند و یا نیازمند به راهنمایی بیشتری برای انجام پروژه های خود هستند. این امکان برایشان فراهم شده است تا بتوانند پس از دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان فروش، اقدام به سفارش و خرید نمایند.

در هنگام خرید لازم است دقت داشته باشید که عوامل مختلفی از جمله ظرفیت مخازن، نوع صنعت، شکل مخزن، ضخامت ورقه برای ساخت مخزن، میزان مقاومت دمایی و شیمیایی، نحوه تولید آن به صورت هموپلیمر یا کوپلیمر، میزان نوسانات ارزی برای تهیه مواد اولیه، نوع تجهیزات جانبی برای مانیتورینگ، ابعاد و سایز کاربردی در قیمت کلی تأثیرگذار می باشند. شرکت پروتانک با رعایت کیفیت و استاندارد، این مخازن را با نازلترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می دهد. پس از انجام مشاوره به صورت حضوری و یا غیرحضوری و مشخص شدن نوع مخازن کاربردی و اعمال تخفیفات ویژه، می توانید مخازن PP را با قیمت مناسبی خریداری نمایید.

قیمت مخزن پلی پروپیلن

قیمت مخازن پلی پروپیلن به عواملی همچون سیال درون مخزن، نوع دفنی یا غیر دفنی بودن آن، دمای کاری و دمای آزمایش، تابش نور یا عدم تابش و… بستگی دارد که شما جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان گروه صنعتی پروتانک تماس بگیرید. یکی از اصلی ترین رقبا برای مخازن پلی پروپیلن، مخازن پلی اتیلن کاروگیت است، ولی مخازن پلی اتیلن در دمای بالاتر از ۷۰ درجه سانتیگراد به صورت پایدار دو پهن می شوند. فراموش نکنید که قیمت مخازن پلی پروپیلنی حدودا سه برابر مخازن پلی اتیلن کاروگیت است.

قیمت و خرید انواع مخزن پلی پروپیلن
قیمت مخازن پلی پروپیلنی حدودا سه برابر مخازن پلی اتیلن کاروگیت است.

پرسش های متداول در مورد مخازن PP

در این قسمت به بررسی سوالات متداول پیرامون مخازن پلی پروپیلن می پردازیم:

این مخازن برای ذخیره کدام دسته از سیالات مناسب است؟

برای مایعاتی مانند استون (دی متیل کتون) و یا سوخت های دیزلی گزینه بسیار مناسبی است.

آیا این نوع مخازن برای دمای بسیار پایین و یا بسیار بالا گزینه مناسبی محسوب می شود؟

در حالت عادی مخازن پلی پروپیلن تا دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کند اما در صورتی که به صورت کوپلیمر باشند، می توانند تا دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل نمایند. برای دمای بسیار پایین نیز مناسب نیست و در دمای صفر درجه سانتیگراد حالت شکننده پیدا می کند.

آیا مخازن PP، برای محیط های روباز کاربرد دارد؟

استفاده طولانی مدت از آن ها در فضای باز توصیه نمی شود. البته می توانید از روکش های UV برای افزایش مقاومت به اشعه خورشید استفاده کنید، تا یکپارچگی مخازن حفظ شود و میزان فرسایش آن کاهش یابد.

قیمت و خرید انواع مخزن پلی پروپیلن ساخت گروه صنعتی پروتانک
اگر لایه داخلی مخزن پلی‌پروپیلن دارای روکش باشد، گزینه مناسبی برای مواد شیمیایی اسیدی و بازی است.
آیا مخزن پلی پروپیلن گزینه مناسبی برای ذخیره مواد اسیدی و قلیایی است؟

اگر لایه داخلی آن دارای روکش باشد، گزینه مناسبی برای مواد شیمیایی اسیدی و بازی است.

آیا برای ساخت آن محدودیتی وجود دارد؟ حمل و نقل آن ساده است یا دشوار؟

این مخازن را می توان در هر شکل و فرمی با توجه به نیاز صنایع مختلف، طراحی کرد. این مخازن دارای وزن سبکی است و برای حمل و نقل آن نیاز به تجهیزات پیشرفته نیست. گروه صنعتی پرو تانک، وارد کننده و تأمین کننده مخازن پلی پروپیلن با قیمت مناسب و مقرون به صرفه است. طبق خواسته و سلیقه شما انواع مخازن pp را با بهترین متریال و کیفیت بالا تولید میکند. برای اطلاع از قیمت ها و راهنمایی خرید این مخازن می توانید با گروه صنعتی پروتانک تماس حاصل نمایید.

خرید و قیمت مخزن پلی پروپیلن Polypropylene tank
مخزن پلی پروپیلن به اختصار pp در برابر گرما و ضربه مقاوم است.

4 دیدگاه دربارهٔ «مخزن پلی پروپیلن»

  1. پشتیبانی پروتانک

   سلام روزتون بخیر
   رنگ استاندارد مخازن پلی پروپیلن سفید است اما برخی از این مخازن طبق خواسته مشتری به رنگ های آبی، مشکی، سبز و… سفارش داده می شوند. رنگ مشکی مخزن پلی پروپیلن تاثیری به روی قیمت و کیفیت محصول ندارد، اما اگر مخزن چند لایه بوده و دارای لایه مشکی رنگ در بدنه خود نیز باشد، نور نمی تواند داخل آن شود و در نتیجه از رشد جلبک جلوگیری می شود. مخازنی که به رنگ های طبیعی تولید شدند، مقدار بیشتری نور از خود عبور می دهند (به استثنای رنگ مشکی) و بسته به شدت نور قابلیت رشد جلبک نیز در آن ها وجود دارد. وجود رنگ‌دانه ها در تولید مخازن سبب تضعیف، کاهش طول عمر و فاسد شدن مواد تولیدی مخازن می شوند در نتیجه به شما توصیه می کنیم رنگ سفید مخزن پلی پروپیلن رو برای نگهداری مواد شیمیایی و… انتخاب کنید.
   جهت راهنمایی در خرید مخزن پلی پروپیلن می تونید با کارشناسان گروه صنعتی پروتانک به شماره ۰۲۶۳۲۷۰۸۹۹۵ تماس حاصل فرمایید.

  1. پشتیبانی پروتانک

   سلام وقتتون بخیر
   مخازن پلی پروپیلن گروه صنعتی پروتانک با داشتن خصوصیاتی اعم از مقاومت در برابر کشش، چگالی کم، تنوع رنگی، سختی، مقاومت بالا در برابر مواد (شیمیایی، اسیدی، باز و حلال ها و…) با هزینه ای مناسب در مقابل دیگر ترموپلاستیک ها جایگاه ویژه ای در بین دیگر مخازن باز کرده است. جهت کسب اطلاعات کاربردی و پاسخ به سوالاتتان می توانید با کارشناسان گروه صنعتی پروتانک تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top