مخزن فایبر گلاس تحت فشار

مخازن تحت فشار فایبرگلاس
5/5 - (3 امتیاز)
مخزن فیلتر و شیرآلات | ۳۰ /۰۲ /۱۴۰۱
شرح محصولسایز/ ابعاد(اینچ)قیمت (تومان)
مخازن فیلتر FRP14 *651,800,000
مخازن فیلتر FRP16*652,244,000
مخازن فیلتر FRP18*653,300,000
مخازن فیلتر FRP21*624,380,000
مخازن فیلتر FRP24*726,780,000
شیرآلات اتوماتیک27,644,000
شیرآلات اتوماتیک12,640,000
شیرآلات اتوماتیک3/41,932,000
شیرالات دستی22,280,000
شیرآلات سختیگیراتوماتیک28,580,000
شیرآلات سختیگیراتوماتیک13,480,000
شیرآلات سختیگیر دستی21,956,000
شیرآلات سختیگیر دستی1672,000
شیرآلات سختیگیر دستی3/4300,000
سیلیس1-3 mm3,000
سیلیس4-7 mm3,240
سیلیس8-12 mm3,120
کربنجاکوبی132,000

مخزن فایبر گلاس تحت فشار

(  Fiber glass) فایبر گلاس در سال 1932 به طور اتفاقی توسط Games Slayter یافت شد. فایبرگلاس نوعی پلاستیک است که با فیبر شیشه استوار سازی شده  و از نظر فشرده سازی و کشش بسیار سفت و مقاوم است. از این نوع پلاستیک در ساخت مخازن تحت فشار استفاده شده و این مخازن از آلیاژفولاد و کامپوزیت تولید می شوند. فایبرگلاس ساختاری نازک (پوسته ای) دارد و با بالا رفتن بار در مخزن، ضخامت آن کاهش پیدا کرده و اکثرا به صورت دست ساز ساخته می شوند.
فهرست مطالب

(Fiber glass) فایبر گلاس در سال ۱۹۳۲ به طور اتفاقی توسط Games Slayter یافت شد. فایبرگلاس نوعی پلاستیک است که با فیبر شیشه استوار سازی شده و از نظر فشرده سازی و کشش بسیار سفت و مقاوم است. از این نوع پلاستیک در ساخت مخزن فایبرگلاس تحت فشار استفاده می شود. این مخازن از آلیاژفولاد و کامپوزیت تولید می‌شوند. فایبرگلاس ساختاری نازک (پوسته‌ای) دارد. با بالا رفتن بار در مخزن، ضخامت آن کاهش پیدا کرده و اکثرا به صورت دست‌ساز ساخته می‌شوند.

مخزن فایبرگلاس (کامپوزیتی) پروتانک

مخزن تحت فشار یک ظرف بسته است که برای نگهداری مایعات و گازها در فشار بسیار بالاتر یا پایین‌تر از فشار محیط ساخته شده است. مواد سازنده مخزن پلی پروپیلن قوی تر از بسیاری فلزات و همچنین ارزانتر و انعطاف پذیرتر از فیبر کربن هستند. مواد مورد استفاده در مخزن فایبرگلاس دارای مقاومت بالا در برابر امواج الکترو مغناطیسی، غیر رسانا و شفاف بوده و می تواند به طور شکل های مبهم و مختلف نشان داده شود.

مخازن فایبرگلاس تحت فشار ساخت گروه صنعتی پروتانک
مخزن فایبرگلاس جهت نگهداری مایعات و گازها در فشار بسیار بالاتر یا پایین‌تر از فشار محیط استفاده می‌شود.

ماتریس پلیمری یکی از این موارد است که می‌تواند از جنس‌هایی از قبیل رزین پلی استر، رزین اپوکسی، رزین وینل استر یا ترمو پلاستیک باشد. از نظر شیمیایی در بسیاری از شرایط بی‌تاثیر هستند. مخازن و شناورهای فایبرگلاس سبک بوده و منقبض و منبسط نمی‌شوند.

این مخازن به دلیل چرخه حرارتی بالا و شدیدی که دارند در تاسیسات فرآوری شیمیایی نسبت به دیگر فرآورده‌ها، برتری پیدا می‌کنند. این ظروف به صورت مخروطی و استوانه‌ای، از رایج‌ترین شکل‌های تولیدشده در کاربردهای صنعتی بوده و در ساخت عناصر هواپیما، کشتی، مخازن آب و اتومبیل و… استفاده می‌شوند.

مخازن تحت فشار کامپوزیتی شرکت پروتانک

مخازن تحت فشار یا مخزن فایبرگلاس با نام دیگر مخازن تحت فشار کامپوزیتی نیز شناخته می‌شوند. یکی از جدیدترین انواع مخازن تحت فشار هستند که نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر کارایی بهتری دارند. این مخازن با توجه به ابعاد، رزین، نوع الیاف و لاینر داخلی که با سیال در تماس می باشد. می‌توانند در فشارهای نسبتاً بالا هم مقاومت کنند.

مخزن فایبرگلاس کارکرد شایعی در حیطه صنایع تصفیه آب داشته و تا ضخامت ۲ متر امکان ساخت دارند. مواد اولیه در عمل ساخت این مخازن، از فولاد ضد زنگ یا فولاد کربن استیل بوده و در موارد خاص از آلومینیوم، برنج و مس تولید می شوند. مخزن FRP یا مخزن کامپوزیت تحت فشار، از لحاظ ساختاری در ظروف شیمیایی، مخزن پلی اتیلن سوخت و رباتیک نیز قابل استفاده هستند.

مخازن فایبرگلاس تحت فشار کامپوزیتی ساخت گروه صنعتی پروتانک
مخازن فایبر گلاس تحت فشار کامپوزیتی در حیطه صنایع تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزایای مخازن تحت فشار کامپوزیتی

 • مقاوم از نظر فشرده‌سازی و تنش
 • وزن کم اما مقاومت بالا
 • در قسمت هایی از مخازن که احتمال خوردگی وجود دارد، مخزن فایبرگلاس بسیار کاربردی هستند.
 • حداکثر دمای کارکرد ۴۹ درجه Celsius (سانتی گراد)
 • فشار انفجار مخزن ۴۲ بار در ۴ مرحله
 • هزینه‌های نگهداری و نصب آن پایین است
 • بدون نیاز به نقاشی و بدون زنگ
 • مواد عایق مناسب با ویژگی بسط حرارتی بالا
 • با وجود مواد برنجی که افزوده می شود، در برابر سوختن مقاوم هستند.
 • مشکلات کمتری نسبت به حرارت، تنش، شرایط آب و هوایی و رسانایی دارد.
 • چارچوب مقاوم نسبت به فلز و استقامت لغزشی بالا
 • چسبندگی رزین‌ها سبب استحکام آن‌ها بوده و می تواند به جذب لرزش تجهیزات کمک کند.
 • قابلیت پیاده‌سازی انواع طرح ها
 • قابلیت ساخت مخازن تا قطر ۷۲ اینچ با ارتفاع ۹۴ اینچ
 • در مواد شستشو دهنده و ضد عرق اثری از آلودگی فلز مشاهده نمی شود.
 • این مخازن از اتصال کوتاه شدن تجهیزات الکتریکی جلوگیری کرده و غیر رسانا هستند.
 • مخزن فایبرگلاس با استاندارد های ملی تولید شده‌اند.
 • مقاومت شیمیایی این مخازن چه داخل و چه خارج ثابت شده است.
 • طراحی و تولید مخزن فایبرگلاس با ته صاف، عمودی و سقف گنبدی شکل یکی از کم هزینه‌ترین نوع طراحی‌ها است.
مخازن فایبرگلاس تحت فشار کامپوزیتی توسط گروه صنعتی پروتانک
طراحی و تولید مخزن فایبر گلاس تحت فشار کامپوزیتی با ته صاف، عمودی و سقف گنبدی شکل توسط گروه صنعتی پروتانک

تولید مخزن کامپوزیت تحت فشار

کامپوزیت در واقع پلاستیک تقویت شده است، که شهرت آن در خواص عایق بودن و مقاوم بودن آن است. این عمل با ترکیب رزین و فایبرگلاس تولید می‌شود. محتوای آن با گاز مواد و ترکیب‌شدن مواد با پلاستیک جایگزین شده‌است. این ترکیب نوع مهمی از ظروف مخازن تحت فشار کامپوزیت است که به صورت گسترده در هوا فضا و صنایع تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مخازن به طور قابل ملاحظه‌ای جایگزین مخزن فلزی شدند و کارکرد آن‌ها روزبه روز در صنایع مختلف بیشتر می‌شود.

مخازن تحت فشار کامپوزیت در صنعت نفت، حمل و نقل و ذخیره‌سازی سوخت استفاده می‌شود. مخزن فایبرگلاس با مقاوت بالای خوردگی و همچنین کارکرد عالی حرارتی که دارند به طور شایع در زمینه های مواد شیمیایی اتومبیل سازی و سایر مباحث مهندسی مورد استفاده قرار گرفته اند و مخزن ها به دلیل داشتن نیرو های کششی در دیواره های ظرف در مقابل فشار گاز با هم نگه داشته میشوند.

کامپوزیت، ضایعات کمتری نسبت به فلزات دارد، زیرا می توانند به طور دقیق قالب ریزی شده و مواد آن هزینه ی کمتری نسبت به مواد سنتی مانند چوب دارند. این مواد خاصیت تطبیق پذیری بالایی دارند، بنابراین میشود از تعداد بسیاری از آن ها در زمینه ی کار استفاده کرد، اما می توان آن ها را طوری طراحی کرد که در یک جهت مشخص و خاص محکم باشند.

مخازن فایبرگلاس تحت فشار کامپوزیتی توسط گروه صنعتی پروتانک
مخازن فایبر گلاس تحت فشار کامپوزیتی در حیطه صنایع تصفیه و ذخیره مواد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فروش و قیمت مخزن تحت فشار کامپوزیت

مخازن تحت فشار می‌توانند خطرناک باشند و خسارات جانی و مالی زیادی وارد کنند. به همین جهت نحوه‌ی ساخت آن‌ها در هر کشور متفاوت است. اولین اختراع ثبت شده در سال ۱۸۸۰ توسط هرمان همسفر در ایالات متحده آمریکا بوده است. بر این اساس مواد در بازار به فیبر کربن، رزین اپوکسی و الیاف شیشه طبقه‌بندی می‌شوند. بازار جهانی مواد کامپوزیت ۴۳۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ محاسبه شده است. تولید مواد کامپوزیت در تایوان و چین طی سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است.

فروش انواع مخزن فایبرگلاس و کامپوزیتی تیپ ۳ و ۴ به علت داشتن ظرفیت بالا و مقاومت در برابر فشار ۸۰۰ بار، سبب برتری این ماده نسبت به رقبای خود شده است. شما می‌توانید انواع مخزن کامپوزیتی تحت فشار را از گروه صنعتی پروتانک به شماره ۰۲۶۳۲۷۰۸۹۹۵ خریداری نمایید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to Top